שאלות ותשובות

אחרי שכל השמן נוקז, המכונה מחוברת לבית הפילטר ולפתח הניקוז. השמן מחומם ומוזרק בפולסים דרך בית הפילטר בלחץ של 45 p.s.i אל תוך כל המעברים: עגן השמן, המשאבה ועד אל מכסה השסתומים. השמן מפרק וממסיס את על הבוצה והמזהמים ושואב אותם בחזרה למכונה דרך פילטר מיוחד ברמת סינון של 5 מיקרון. לאחר מכן כל מערכת השמן מתנקה ממזהמים ומאפשרת פעולה תקינה של מערכת השמן במנוע. תהליך זה לוקח כ-13 דקות.
השמן המיוחד מיוצר ברמה מאוד גבוה של זיקוק ובקרה. שמן זה הינו שמן מינרלי ללא כל ממיסים שיכולים לגרום לנזק לגומיות או למנוע עצמו. לאחר הטיפול שיכבה מאוד דקה נשארת על המקומות הקריטים ויוצרת שכבת מגן המונעת התחלת מנוע יבשה.
כן, המערכת בנויה לנקות את כל סוגי המנועים למעט:מנועי סוברו(בוקסר), מנועים רוטורים,מנועים עם מערכת שמן נפרדת, מנועי פורשה וכל מנוע שהצילינדרים שלו לא במצב מאונך.
לא! מאות אלפי רכבים עברו טיפול ע"י המכונות בכל העולם ללא שום נזק למנוע.
בפעולה רגילה המנוע צובר חלקיקים ומזהמים אשר מגבירים את החיכוך. פילטר השמן צריך להוציא את החלקיקים המזהמים מהשמן, אבל עם שמן 30W העובד עם מנועים, הפילטר אינו מסוגל לסנן באופן מלא ולהסיר את כל המזהמים מהשמן וככול שהשמן מוחלף בתדירות נמוכה יותר, כך יעילות הפילטר יורדת. כתוצאה מכך נוצרים זיהומים הנקראים בוצה. הבוצה והזיהומים מצטברים בהדרגה על דפנות מעברי השמן הכוללים את משאבת השמן וסנן משאבת השמן. בהחלפת שמן רגילה נשאר בממוצא כ-½ ליטר של בוצה מאוד מזוהמת במעברי השמן במנוע ובעגן השמן. כאשר שמן חדש נוסף למערכת הוא מיד מתערבב עם השמן המזוהם וכתוצאה מכך איכות השמן החדש יורדת באופן דרסטי וגורמת לחיכוך ושחיקה של החלקים הנעים במנוע. התהליך הזה בולט במיוחד כאשר המדיד שמן נשאר שחור מיד לאחר החלפת השמן. עד לטכנולוגיה החדישה של E.D.T לא היה אפשר לנקות את הבוצה מהמנוע ללא פירוקו.
רוב הלקוחות ירגישו את יתרונות הטיפול ישר לאחר הנהיגה הראשונה ברכב. אחרים יגידו שהמנוע עובד שקט יותר ושהם מרגישים יותר כוח בעליות מלפני הטיפול. יש כאלה שאפילו ישימו לב שהם מתדלקים פחות וירגישות את השיפור בצריכת הדלק. אבל לרוב, הם לא יאמינו שאפילו אחרי 1500ק"מ השמן שלהם לא שחור כמו שהוא היה.

מעונינים בעוד פרטים? צרו קשר נחזור אליכם בהקדם.